Programy UE

29 marca 2018

Turniej piłki nożnej na zajączka

W czwartek 29 marca br. w godz. od 9.00-13.30, w hali sportowej w Starych Oborzyskach, rozgrywany był XVI Wielkanocny Turniej Ziemi Kościańskiej w Piłce Nożnej Chłopców klas IV Szkół Podstawowych.

W rozgrywkach rywalizowało 8 drużyn, po 4 z miasta Kościana i gminy Kościan. Zwyciężyła drużyna piłki nożnej chłopców z klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. II miejsce zajęła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach (drużyna 1), przed grupą ze Szkoły Podstawowej w Racocie, która uplasowała się na trzecim miejscu. W wielkanocnym turnieju udział wzięły także drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie, Szkoły Podstawowej nr 3 z Kościana, Szkoły Podstawowej z Lubosza, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie i druga drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach.
Najlepszym strzelcem został Albert Smoczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Najlepszy bramkarz turnieju to Sergiusz Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie, a najlepszy zawodnik – Konrad Kuciak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie. Zwycięzcy zdobyli puchary, szkoły otrzymały piłki, a wszyscy uczestnicy upominki.