Programy UE

100. rocznica urodzin dra Henryka Florkowskiego

W dniu 14 lipca 2021 roku w Kościele Pana Jezusa przy Placu Niezłomnych w Kościanie odprawiona została msza św. w intencji Honorowego Obywatela Miasta Kościana, patrona Muzeum Regionalnego w Kościanie śp. dra med. Henryka Florkowskiego, dokładnie w setną rocznicę Jego urodzin.

Wcześniej Burmistrz Piotr Ruszkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Dawidem Olejniczakiem oraz Dyrektorem Muzeum Regionalnego w Kościanie Dariuszem Kramem w towarzystwie rodziny zmarłego złożyli kwiaty i zapalili znicze na Jego grobie na cmentarzu parafialnym w Kościanie.
Dr med. Henryk Florkowski – urodzony w Lesznie, całe swoje dorosłe życie poświęcił Kościanowi i Ziemi Kościańskiej. To w Grodzie nad Obrą mieszkał i pracował jako lekarz, dyrektor Szpitala Powiatowego oraz wieloletni ordynator oddziału wewnętrznego tego szpitala. ` Był twórcą i przez 30 lat redaktorem naczelnym „Pamiętnika TMZK”.
Dr Henryk Florkowski był członkiem wielu ogólnopolskich towarzystw, uhonorowany państwowymi i lekarskimi odznaczeniami, a także licznymi nagrodami za działalność twórczą.