Aplikacja eKoscian na urządzenia mobilne

Aplikacja została opracowana z myślą użytkownikach urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Przejrzysty interfejs intuicyjnie naprowadza użytkownika na wyszukiwany rodzaj informacji.

Aplikacja umożliwia przeglądanie publikowanych aktualności, kalendarza nadchodzących wydarzeń oraz posiada także dedykowane na urządzenie mobilne Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta (EBOI). Nową funkcją, która może okazać się szczególnie przydatna mieszkańcom jest możliwość wysłania zgłoszenia. Umożliwia wstawienie zdjęcia, dodanie opisu zgłaszanej sytuacji i natychmiastowe przesłanie przez aplikację informacji do Urzędu Miejskiego Kościana, gdzie wyznaczeni pracownicy będą odpowiednio reagowali na otrzymane zgłoszenie.

Kolejną funkcją skierowaną przede wszystkim do osób odwiedzających Kościan jest „Przewodnik”, w którym znajdują się informacje o miejscach, które warto zobaczyć będąc w Kościanie. Są to obiekty zabytkowe oraz pełniące funkcje rekreacyjno-sportowe wraz z zaznaczeniem ich lokalizacji na wbudowanej w aplikacji mapie.

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w Google Play i App Store.