Bieg Tropem Wilczym 3 marca 2019

Już niebawem po raz czwarty Kościan pobiegnie Tropem Wilczym w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczna edycja biegu zaplanowana jest na 3 marca 2019r. w parku miejskim.

Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w ponad 360 miastach w całej Polsce oraz zagranicą (USA, Australia, Wilno, Wielka Brytania, Austria, Litwa, RPA, Niemcy). 

W 2019 r po raz VII uczcimy pamięcią  Żołnierzy Wyklętych. W tym roku będą to:

•         Jerzy Stawski  -  Kapitan  Wojska Polskiego i Konspiracyjnego Wojska Polskiego, artysta malarz. W czasie wojny działał w Szarych Szeregach, od 1 lutego 1943 r. zaprzysiężony Na żołnierza AK

•         Władysław „Siła” Nowicki - żołnierz Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, współpracownik KOR

•         Barbara Otwinowska - sanitariuszka i łączniczka AK (pseudonimy „”Baśka”, „Witek Błękitny”)

•         Antoni Heda  -dowódca oddziałów partyzanckich ZWZ i AK, w okresie powojennym formacji niepodległościowych ROAK, DSZ, NIE. Generał brygady Wojska Polskiego.

•         Leon Lech Breynar (Paweł Jasienica)  - oficer Armii Krajowej, uczestniczył w walkach o Wilno, przebywał w niewoli sowieckiej, przesłuchiwany przez NKWD.

•         Stanisława Rachwałowa  -działalność konspiracyjną  rozpoczęła zimą 1939 r. Była wywiadowczynią polskiej konspiracji. Dwukrotnie więziona przez Niemców w aresztach w Krakowie a następnie w obozach koncentracyjnych.

Szczegółowe informacje na temat biegu wkrótce.