Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta zostało przygotowane z myślą o ułatwieniu załatwiania spraw urzędowych mieszkańcom Kościana.

Jednym z celów stworzenia nowoczesnego portalu jest zebranie w jednym miejscu usług elektronicznych udostępnionych przez Urząd Miejski Kościana oraz zachęcanie mieszkańców do załatwiania spraw urzędowych za pośrednictwem Internetu. Obecnie za pośrednictwem portalu można składać m.in.: deklaracje dla podatku od nieruchomości, wpisy i wyrysy z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, oświadczenie o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych oraz pisma ogólne. Ilość spraw, które będzie można załatwić elektronicznie, czyli bez wychodzenia z domu / biura, będzie cały czas rozbudowywana i dostosowywana do potrzeb i oczekiwań mieszkańców oraz przedsiębiorców.

 

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta: https://koscian.eboi.pl/

 

Aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie daje Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta należy posiadać Profil Zaufany e-Puap. Jest to darmowa alternatywa dla podpisu elektronicznego weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem dla usług świadczonych przez administrację. Szczegółowe informacje o Profilu Zaufanym oraz możliwości jego uzyskania znajdują się na stronie internetowej www.pz.gov.pl.