II Turniej piłki nożnej

W dniu 22 lipca 2017 r. zakończył się II Turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych zorganizowany przez Radę Osiedla Jagiellońskie. Rozgrywki odbywały się w cztery kolejne soboty lipca na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół nr 3 w Kościanie.

Do udziału zgłosiły się cztery drużyny: Real Kościan, FC Tik-Taki, FC Rzeźnia i FC PoNalewce. Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym” 2 x 15 minut. W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła drużyna FC PoNalewce. Królem strzelców został Michał Michałowicz z drużyny FC PoNalewce a najlepszym bramkarzem turnieju – Sergiusz Kowalczyk z Realu Kościan. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Alanowi Rudawskiemu z FC PoNalewce.
Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy uczestnikom wręczyli Zastępca Burmistrza Miasta Kościana Pan Maciej Kasprzak i Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Pan Piotr Ruszkiewicz. Oprócz tego wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne upominki.

Turniej został zorganizowany przy wsparciu następujących sponsorów i darczyńców:

Gmina Miejska Kościan, Kościańska Spółdzielnia Mieszkaniowa, BS Kościan, DREW-GUM Michał Grzelka, Piekarnia Cukiernia Marian Kurasiak.

Rada Osiedla Jagiellońskie serdecznie dziękuje wszystkim zawodnikom za udział, grę fair play i sporo pozytywnych emocji oraz wszystkim opiekunom drużyn, rodzicom, kibicom, sponsorom i darczyńcom i już dziś zaprasza na przyszłoroczny turniej. Szczegóły turnieju, zdjęcia z kolejnych dni rozgrywek, tabele i statystyki znajdują się na facebookowym profilu: Rada Osiedla Jagiellońskie.