Intensywny sierpień w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie na sierpień przygotował ofertę warsztatów i szkoleń, wśród których każdy znajdzie coś interesującego. Będzie o kryptowalutach, prawie pracy, RODO, finansach w firmie, grafice komputerowej, Funduszach Europejskich.

20 sierpnia w ramach projektu „Poniedziałki z ekspertem” będzie można skorzystać z bezpłatnej indywidualnej konsultacji z zakresu RODO, którą poprowadzi adwokat Wojciech Dominiak z Adwokackiej spółki Partnerskiej MSM w Lesznie. Konsultacje odbywać się będą w godz. 14-16.

22 sierpnia w godz. 9.30-16 – zapraszamy na spotkanie„KRYPTOWALUTY - prawne i podatkowe aspekty ich wykorzystania w działalności gospodarczej”– pierwsze w regionie szkolenie omawiające w sposób kompleksowy gorący temat walut wirtualnych.Podczas szkolenia zostaną przedstawione najczęstsze modele biznesowe oraz główne aspekty prawne i podatkowe związane z transakcjami kryptowalutowymi. Szkolenie poprowadzi Marcelina Szwed-Ziemichód doradca podatkowy/adwokat z warszawskiej kancelarii MSZtax specjalizująca się w tematyce kryptowalut. Do udziału w szkoleniu zachęcamy zarówno tych, którzy mieli już do czynienie z waluta wirtualną jak i tych, którzy dopiero zamierzają zapoznać się z tematem, przedsiębiorców, osoby inwestujące w kryptowaluty ale także księgowych oraz prawników, którzy zajmują się tym zagadnieniem.

23 sierpnia w godz. 10.15-12.15 w Ośrodku gościł będzie Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich z Leszna. Hasło spotkania: „Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw – wdrożenie innowacji”. Będzie też można pozyskać bezpłatne informacje dotyczące wszelkich kwestii związanych z Funduszami Unijnymi.

27 sierpnia zapraszamy wszystkich, którzy planują założyć działalność gospodarczą na bezpłatne spotkania w ramach Dnia Przedsiębiorczości. W godz. 14-16 porad w zakresie finansów w firmie, wyboru najkorzystniejszych form opodatkowania, podatku VAT itp. udzielać będzie doradca podatkowy Izabela Kaczmarek z firmy Abacus Sp. z o.o. natomiast w godz. 15.30-18.30 trener biznesu z fundacji TaxCare poprowadzi szkolenie z zakładania i prowadzenia własnej firmy. Będzie mowa o wszystkich aspektach, a których przyszły przedsiębiorca wiedzieć powinien. Omówione zostaną tez najnowsze uregulowania wprowadzone przez ustawę Prawo Przedsiębiorców.

28 sierpnia w godz. 10-15.30 doradca podatkowy Dagna Barwińska poprowadzi kompleksowe szkolenie z zakresu Prawa Pracy.

30 sierpnia w godz. 14.30-19.30 zapraszamy na szkolenie pod hasłem „Grafika komputerowa dla każdego”. Uczestnicy warsztatów nauczą się tworzenia grafiki wektorowej i rastrowej w oparciu o bezpłatne programy, poznają zasady kompozycji, dowiedzą się jak samodzielnie i profesjonalnie przygotować baner, ulotkę, plakat, wizytówkę oraz grafiki na strony internetowe i portale społecznościowe. Dzięki zdobytej wiedzy przedsiębiorcy łatwiej trafią ze swoją ofertą do nowych potencjalnych klientów. To pierwsze z planowanego cyklu szkoleń „Moja firma w Internecie”. Celem szkoleń jest kompleksowe zapoznanie osób pragnących rozwijać swój biznes w oparciu o Internet i media społecznościowe z odpowiednimi narzędziami i umiejętnościami.

Na wszystkie spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji pod nr tel. 65 512 77 83, 797 508 207 oraz na www.owp.koscian.net. Zapraszamy do Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, przy ul. Dworcowej 1 (budynek dworca PKP, I piętro).