Programy UE

Jakub, Mimmi i gadające psy” – film na Noc Bibliotek

Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku film „Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019, oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).

To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”,  współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego.

Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce – nie odbędzie się seans w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie. Dzięki Organizatorom możliwy będzie seans filmowy w domu. Zapraszamy do obejrzenia filmu w ten sposób.

Co trzeba zrobić?
Należy zgłosić się do biblioteki (mailowo: mbp@koscian.pl lub osobiście – w Oddziale dla Dzieci) do piątku, godz. 15.00 (9 października) i zostawić swój adres mailowy (który będzie potrzebny do przesłania filmu). W sobotę rano wysłany zostanie link do filmu, który będzie można odtworzyć w sobotę – w dzień Nocy Bibliotek (o dowolnej godzinie).

W razie problemów i pytań – prosimy o kontakt z Oddziałem dla Dzieci(tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26) .