Miasto przygotowuje się do świąt

Miasto przygotowuje się do świąt. Tydzień temu dojechała do nas pierwsza iluminacja świąteczna, a mianowicie fontanna, która została ustawiona na ul. Wrocławskiej. W weekend rozpoczęto wieszanie oświetlenia ulicznego oraz zdobienie mostów.

W dniu wczorajszym dorodne drzewko bożonarodzeniowe stanęło na kościańskim rynku. Choinka o wysokości 10 metrów przyjechała z leśnictwa Ziemin. Dziś przy choince zamontowano również renifera o wysokości 4,2 m. Czekamy jeszcze na anioła 3D, który zostanie ustawiona na ul. Wrocławskiej od strony rynku. 

Nie zabraknie również atrakcji w świątecznym klimacie. Już w najbliższy weekend zapraszamy na kościański rynek na Jarmark Bożonarodzeniowy. Kościański Ośrodek Kultury zaprasza 15 grudnia na plenerowe widowisko "Kolaż bożonarodzeniowy" i  16 grudnia na warsztaty bożonarodzeniowe. Natomiast we wtorek 19 grudnia w kościańskiej farze odbędzie się IX Wielkopolskie Kolędowanie z Gwiazdami podczas którego wystąpią: Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny, Alicja Majweska i Wlodzimierz Korcz.