Moc rysowania - warsztaty

Pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów przybliżających sztuki plastyczne - " Moc rysowania ". Rysunek od samych początków formowania sztuki jawił się jako baza, podstawa, konstrukcja kompozycji, malarskich, rzeźbiarskich, architektonicznych stając się z czasem pełnowartościową dyscypliną znaną dziś jako grafika. Rysunek jest najprostszą formą w komunikacji wizualnej określonej jako litera, logotyp, znak. Rysunek jest pierwotny, delikatny jednocześnie i pełen siły, wyrazu i znaczenia.

Warsztaty będą zatem pierwszym krokiem, próbą przybliżenia fascynujących zagadnień sztuki. Podzielone będą na część praktyczną oraz teoretyczną z elementami akcji performance. Uczestnik zmierzy się z klasycznym formą studium rysunkowym, pozna oryginalne techniki graficzne, suchą igłę i monotyp. W części teoretycznej prześledzi rozwój rysunku od paleolitycznych jaskiń Lascaux, wielkich mistrzów rysunku jak Rafael, Rembrandt, Goya, czy Starowieyski oraz odkryje źródła inspiracji artystycznej ekspresji artystów współczesnych takich jak Henri Matisse, Richard Long, Fabienne Verdier, Fracis Alys czy Edward Krasiński, dla których właśnie rysunek jest kołem zamachowym ich twórczości.

Zajęcia adresowane dla gimnazjalistów i licealistów

 Prowadzący: Mariusz Korbański, artysta malarz, dyplom z malarstwa uzyskał w P.W.S.S.P w Poznaniu (dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny). Brał udział w prawie 70 wystawach. Prace w kolekcjach publicznych: Muzeum Narodowe w Krakowie, Polska Akademia Nauk w Poznaniu, Citi Bank w Poznaniu, kolekcja Art & Business w Warszawie oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Europie i U.S.A. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty, których tematem są sztuka prymitywna, sztuka współczesna, historia kultury i sztuki oraz korespondencje pomiędzy sztukami plastycznymi a teatrem i muzyką.


Udział bezpłatny

Zapisy w sekretariacie KOK - 65 512 05 75


28 października 2017, godz. 12:00

Sala Klubowa KOK