Programy UE

14 maja 2024

Podziękowania dla Tadeusza Borowiaka

Tadeusz Borowiak, legenda kościańskiej piłki nożnej, honorowy członek Obry Kościan i laureat nagrody KOŚCIAN DZIĘKUJE, świętował jubileusz 75-lecia przynależności klubowej.

Tadeusz Borowiak jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci w kościańskim świecie sportowym, a szczególnie w środowisku piłkarskim, z którym związany jest od 75 lat. Karierę w Obrze Kościan rozpoczął od gry w drużynie „orlików”, po której przyszła pora na juniorów i seniorów.

Po zakończeniu czynnej kariery sportowej skoncentrował się na działalności społecznej na rzecz klubu. Przez 17 lat był kierownikiem pierwszej drużyny piłkarskiej. Jest współautorem największego sukcesu kościańskiej piłki nożnej, jakim był w 1978 roku awans Obry do III ligi.

Za swoją działalność został uhonorowany licznymi nagrodami i tytułami, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej, Nagrodą „Wiadomości Kościańskich” za wierność sportową. W roku 2012 otrzymał najwyższe miejskie wyróżnienie: nagrodę KOŚCIAN DZIĘKUJE.

Miłośnicy piłki nożnej oraz znajomi i przyjaciele Tadeusza Borowiaka świętowali jubileusz na stadionie miejskim w sobotę, 11 maja, przed meczem Obry 1912 Kościan z Lipnem Stęszew. Wraz z podziękowaniami za 75 lat działalności na rzecz klubu jubilat otrzymał pamiątkową paterę od prezesa klubu Artura Lajsznera, prezesa WZPN Pawła Wojtali i burmistrza Sławomira Kaczmarka. Włodarz przekazał także okolicznościowy adres z podziękowaniami za liczne dokonania i życzeniami wszelkiej pomyślności. Uroczystą chwilę dopełniło pamiątkowe zdjęcie nestora klubu z zawodnikami Obry.

Fotografie: Maciej Sibilak (Kościaniak)

Jubilat (85. urodziny, 75 lat przynależności klubowej) w towarzystwie żony, prezesa klubu, prezesa WZPN i burmistrza Kościana
Jubilat (85. urodziny, 75 lat przynależności klubowej) w towarzystwie żony, prezesa klubu, prezesa WZPN i burmistrza Kościana