Powstańcza Gra Miejska

Miejscowość: Kościan
Miejsce: Kościan
Data zakończenia: 2019-02-16
Organizator: Urząd Miejski Kościana, samorządowe instytucje kultury

Zwieńczeniem obchodów 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego będzie kolejna 8. edycja Gry Miejskiej pn. „Kryptonim Wolność”. Odbędzie się w centrum Kościana w sobotę 16 lutego br. w godz. od 9:00 do ok. 16:00.

Plan miasta zamieni się w planszę do gry, a uczestnicy będą musieli wykonać specjalnie przygotowane dla nich w tym dniu zadania. Fabuła gry inspirowana jest historycznymi wydarzeniami wyzwolenia Kościana podczas Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. W centrum miasta będzie można zobaczyć stare kamieniczki, zabytkowe pojazdy, spotkać rekonstruktorów oraz aktorów odgrywających historyczne postaci. Zadania i inscenizacje przenoszą graczy w klimat konspiracji, ale też pomagają uczestnikom w pokonywaniu wielu czekających na nich misji. Uczestnicy będą musieli wcielić się w rolę powstańców, skautów i sanitariuszy. Grę przeprowadzą, jak co roku, rekonstruktorzy m.in. ze Stowarzyszenia im. "Kościańskiej Rezerwy Skautowej", z grupy Artyleria z Poznania.

Współorganizatorem jest Gmina Kościan, Starostwo Powiatowe w Kościanie i kościańskie samorządowe instytucje kultury.

Pierwsze wskazówki na stronie www.gramiejska.koscian.pl i plakatach.

Zapraszamy dzieci i młodzieży, jak również dorosłych, do podjęcia wyzwania i udziału w żywej lekcji historii oraz sprawdzenia się w roli powstańca!