Programy UE

05 czerwca 2024

Program Święta Miasta

Samorząd Miasta Kościana i Kościański Ośrodek Kultury zapraszają na Święto Miasta. Rozrywka ze smakiem.

 

 

14 czerwcagodz. 12:00

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Kościana, inaugurująca Święto Miasta.

Kościański Ośrodek Kultury

 
15 czerwca

godz. 12:00 – 24:00

Kościański Festiwal Smaków Świata (food trucki)

teren MOSIR, przy basenie

godz. 17:00

Koncert „SKOLIM”

scena przy basenie

godz. 20:00

Koncert „VIKI GABOR”

scena przy basenie

godz. 22:00

DJ NDA – impreza taneczna

scena przy basenie


16 czerwca

godz. 13:30 – 15:00

Prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży

Plac Wolności

godz. 15:00 – 19:00

STREFA DZIECKA

animacje, zabawy, warsztaty, dmuchańce, basen z łódkami, pokazy cyrkowe, malowanie buziek, fotobudka, szczudlarze.

Plac Wolności

godz. 15:00

Telebim: transmisja meczu Polska - Holandia

Pierwszy mecz Biało-Czerwonych podczas Euro 2024 będzie można obejrzeć w plenerze, na telebimie, który stanie w parku KOK. Na miejscu: duży ekran, gorąca atmosfera, napoje chłodzące, piwo.

Bilans dotychczasowych 19 spotkań piłkarskiej reprezentacji Polski z Holandią to trzy zwycięstwa, siedem remisów i dziewięć porażek. Dwudziesty pojedynek rozegrany zostanie na stadionie w Hamburgu.

park KOK

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY

 

 ______________________________________________________________________

 

 

Viki Gabor – polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i celebrytka pochodzenia romskiego. Finalistka drugiej edycji The Voice Kids (2019). Zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2019). Wydała dwa albumy studyjne: Getaway (Into My Imagination) (2020) i ID (2022).

Urodziła się 10 lipca 2007 w Hamburgu. Jest córką Eweliny i Dariusza Gaborów. Ma starszą o cztery lata siostrę Melisę, która jest kompozytorką i autorką tekstów. Po urodzeniu zamieszkała z rodziną w Polsce, a następnie w Wielkiej Brytanii. Po siedmiu latach wróciła do Polski, zamieszkując w Krakowie. Uczyła się w Szkole Podstawowej nr 37 w Krakowie; w 2020 rozpoczęła indywidualny tok nauczania ze względu na rozwój kariery muzycznej. 

W styczniu 2020 wydała singel „Ramię w ramię”, który nagrała w duecie z Kayah. Następnie ukazały się single: „Getaway” i „Forever and a Night”, do których teledyski były nagrywane w Los Angeles oraz „Not Gonna Get It”. Swój debiutancki album studyjny pt. „Getaway” (Into My Imagination) wydała 4 września 2020 roku. Również w 2020 roku została jedną z bohaterek książki Justyny Sucheckiej pt. „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”.

W sierpniu 2021 podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią Sony Music Entertainment Poland i zapowiedziała wydanie singla „Moonlight”, który ukazał się 3 września. W kwietniu 2023 premierę miał serial dokumentalny TVP o artystce pt. „Viki Gabor: Mój świat”.

 

 

Skolim, właśc. Konrad Skolimowski, rocznik 1996  - polski piosenkarz, artysta, aktor telewizyjny oraz freak fighter, zawodnik MMA. Znany z singla „Wyglądasz idealnie”.

Dawniej występował w popularnych serialach telewizyjnych takich jak: „Na Wspólnej”, „Klan”, „Dziewczyny ze Lwowa” czy roli Patryka w serialu „Barwy szczęścia”. Karierę muzyczną rozpoczął w 2018 roku. Popularność zyskał w 2022 roku po nagraniu singla „Wyglądasz idealnie”, który zdobył ponad 150 milionów wyświetleń w serwisie YouTube oraz certyfikat diamentowej płyty.

Jest w związku z Aleksandrą Sarnacką, z którą ma dwóch synów.

 

 


Hubert Urbaniak znany szerzej w świecie muzyki jako NDA, to pochodzący z Kościana utalentowany dj oraz producent muzyczny. Jego twórczość charakteryzuje się bogactwem autorskich utworów oraz licznych remixów zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Jako rezydent znanego EX Clubu w Mieleszynie, Klubu na Fali w Boszkowie oraz kościańskiego klubu Kuźnia, Hubert zyskał uznanie wśród klubowej publiczności. Jego muzyka łączy w sobie różnorodne gatunki, tworząc energetyczne i porywające kompozycje, które podbijają parkiety.

 

 Kościański Festiwal Smaków

  Nowinki i ulubione klasyki food trucków.  W jednym miejscu kuchnie z całego świata!

 


 

Imprezy towarzyszące

Inauguracja cyklu dokumentalnego „Kościan. Historia mówiona”

W ramach projektu zbierane są historyczne informacje o Kościanie bazujące na osobistych przeżyciach i opiniach świadków różnorodnych wydarzeń. Bohaterem pierwszego filmu jest lekarz Jerzy Gnusowski, który w kościańskim szpitalu przepracował nieprzerwanie 60 lat.

W spotkaniu w ramach CZWARTKI W RATUSZU uczestniczyć będą: Jerzy Gnusowski i inicjatorzy cyklu: prof. Andrzej Florkowski z Wydziału Fotografii Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu i Paweł Sałacki z Fundacji Projekt PKS.

Partnerem projektu jest Miasto Kościan, a honorowy patronat sprawuje Burmistrz Miasta Kościana.

Data: 13.06.2024 (czwartek), godz. 18:00
Miejsce: kościański ratusz

 

Regaty Kajakowe o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Kościana

Będzie to siódmy pojedynek drużyn kościańskich szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Regaty nawiązują do słynnych wyścigów pomiędzy brytyjskimi uczelniami Oxford i Cambrige. Zawody organizowane są w Kościanie od roku 2014. Po sześciu edycjach jest remis 3:3.

Data: 13.06.2024 (czwartek), godz. 10:00
Miejsce: przystań na Łazienkach

 

Międzyszkolny Turniej Street Handball Ulicznej Piłki Ręcznej

Data: 14.06.2024 (piątek), godz. 9:00-13:00
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie

 

Charytatywny mecz z okazji Święta Kościana Futsal Kościan - Futsal Leszno

Data: 14.06.2024 (piątek), godz. 19:00
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

 

Mecz o Mistrzostwo IV Ligi: KP Obra 1912 Kościan – Tarnovia Tarnowo Podgórne

Mecz poprzedzi piłkarski festyn dla dzieci Powitanie Lata zorganizowany z okazji zakończenia sezonu drużyn młodzieżowych. Wśród atrakcji: zamki dmuchane, słodki poczęstunek.

Data: 15.06.2024 (sobota), godz. 13:00 (piknik), 14:00 (mecz)
Miejsce: Stadion Miejski

 

Telebim: transmisja meczu Polska – Holandia

Pierwszy mecz Biało-Czerwonych podczas Euro 2024 będzie można obejrzeć w plenerze, na telebimie, który stanie w Parku KOK. Na miejscu: duży ekran, gorąca atmosfera, napoje chłodzące, piwo.

Bilans dotychczasowych 19 spotkań piłkarskiej reprezentacji Polski z Holandią to trzy zwycięstwa, siedem remisów i dziewięć porażek. Dwudziesty pojedynek rozegrany zostanie na stadionie w Hamburgu.

Data: 16.06.2024 (niedziela), godz. 15:00
Miejsce: Park Kościańskiego Ośrodka Kultury