Programy UE

08 lutego 2024

Program parasolowy dla mieszkańców Kościana

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu parasolowego dla mieszkańców Kościana. Program zakłada dofinasowanie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych, magazynów energii i pomp ciepła.

Spotkanie odbyło się w środę, 7 lutego, w auli budynku przy ulicy Bernardyńskiej 2. Licznie przybyłych przywitał burmistrz Piotr Ruszkiewicz, który przypomniał, że to drugi program, w którym miasto ubiega się o zewnętrze środki dla mieszkańców zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. W pierwszym pozyskano pieniądze na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla ponad 300 gospodarstw domowych.

O pieniądze w ramach programu parasolowego miasto stara się jako członek Klastra Energii Powiatu Kościańskiego, który złożył wniosek o środki z Krajowego Programu Odbudowy. Program parasolowy zakłada dofinansowanie w wysokości 90 procent na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, pomp ciepła.

Mieszkańcy chcący przystąpić do projektu mogą składać wnioski do 13 lutego br. Informacji o projekcie udziela Wydział Ochrony Środowiska i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego Kościana (tel. 65 512 18 38).