Programy UE

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego wznawiają działalność

Decyzją Starosty od dnia 14 czerwca 2021 r. przywrócone zostają bezpośrednie wizyty w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w trzech lokalizacjach na terenie powiatu kościańskiego, w związku z pismem dyrektora Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości DSF-XI.690.71.2021 z dnia 14 maja br.

Adresy punktów, gdzie wznowiona zostaje bezpośrednia obsługa klientów:

·         Kościan, ul. Gostyńska 38,

·         Śmigiel, ul. Mickiewicza 2,

·         Krzywiń, ul. Generała Chłapowskiego 34.

Bezpośrednie wizyty na dyżurach w Czempiniu tj. w poniedziałki i czwartki zostaną wznowione w późniejszym terminie, jednakże pozostaje możliwość umówienia się na poradę prawną za pomocą środków porozumiewania się na odległość w godzinach wynikających z harmonogramu zamieszczonego na stronie Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Osoby chcące przyjść na wizytę bezpośrednio do punktu lub skorzystać z porady na odległość zobowiązane są do umówienia się wcześniej na konkretną godzinę dzwoniąc pod numer telefonu 698 777 351.

W przypadku bezpośredniej wizyty w punkcie przed skorzystaniem z porady należy zdezynfekować ręce oraz założyć maseczkę ochronną. W przypadku wystąpienia kolejki w poczekalni należy zachować bezpieczny odstęp wynoszący 2 metry.