Ruszyły zapisy na bieg Otwórzmy Serca dla Basi i Marka

Dziesięć biegaczek z Kościan Team zamierza przebiec w 24 godziny 251 km. Na bieżni będzie też miejsce dla pięciuset osób chcących wspomóc charytatywną akcję Po raz drugi odbędzie się w Kościanie całodobowy bieg charytatywny pod hasłem „Otwórzmy Serca”.

W sztafecie, która zmierzy się z dystansem 251 kilometrów pobiegną: Agnieszka Bachorz, Monika Bajstok, Edyta Józefowicz, Ewa Kasperska, Monika Pawlak, Joanna Pikosz, Ewelina Postaremczak, Anna Sarbinowska, Beata Oleksy i Małgorzata Terczewska.

Całodobowe święto biegania w szczytnym celu rozpocznie się w piątek, 22 marca, o godzinie 10.20 na kościańskim stadionie. Dziesięć minut później wystartuje sztafeta. Dobę później do biegaczek z Kościan Team i uczestników biegu towarzyszącego dołączą biegacze z parkrunu by wspólnie pokonać ostatnie okrążenie.

Jak przebiegnięte kilometry przełożą się na pieniądze dla beneficjentów akcji? Dzięki wpłatom od sponsorów oraz wpływom z wpisowego od ludzi, którzy zechcą przebiec lub przejść dowolnej długości dystans towarzysząc biegaczkom z Kościan Team. 

Organizatorzy zapewniają profesjonalny pomiar pokonanego dystansu przez uczestniczki sztafety oraz przez pięciuset uczestników biegu towarzyszącego. 

Aby wziąć udział w biegu towarzyszącym należy zapisać się za pośrednictwem strony internetowej i wpłacić 20 złotych. Możliwe są także zapisy w dniu biegu z opłatą w wysokości 30 złotych. Organizatorzy zachęcają do zapisów drogą elektroniczną. Wpływy z opłat trafią na konto Stowarzyszenia Dać Pomoc.

Każdy uczestnik biegu towarzyszącego sztafecie może wchodzić i schodzić z bieżni w dowolnym momencie trwania imprezy. Uwaga: trzysta pierwszych zapisanych osób będzie mogło zabrać na pamiątkę swój numer startowy.

Organizatorzy zapraszają na wydarzenie także kibiców. W stadionowej kawiarence serwowane będą domowe wypieki, a w piątek wieczorem będzie się można ogrzać przy ognisku i usmażyć kiełbaski.

Zapisy na bieg przyjmowane są za pośrednictwem strony: www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg24h   

Więcej informacji o akcji Otwórzmy Serca dla Basi i Marka na stronie: 

otworzmyserca.koscian.net 

Organizatorem 24-godzinnej Sztafety Charytatywnej i Biegu Towarzyszącego 24-godzinnej sztafecie charytatywnej podczas festynu „Otwórzmy Serca dla Basi i Marka” jest Pospolite Ruszenie Serc we współpracy z Urzędem Miasta Kościana, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kościanie oraz Stowarzyszeniem ”Dać Pomoc”.