Programy UE

15 marca 2023

Symultana szachowa z mistrzem FIDE

Miejscowość: Kościan
Miejsce: KOK
Data rozpoczęcia: 2023-04-15
Data zakończenia: 2023-04-15
Organizator: KOK

W sobotę 15 kwietnia 2023 r. o godz. 11:00 w sali KOK odbędzie się Symultana szachowa z udziałem mistrza szachowego FIDE Dawida Niekrasia. To okazja, by sprawdzić swoje umiejętności. Rozgrywkę rozpoczyna mistrz, kolejny ruch należy do zawodnika.

Symultana to mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami. Każdy uczestnik symultany rozgrywa partię na swojej szachownicy, pierwszy ruch wykonuje mistrz. 

Zapraszamy wszystkich szachistów, niezależnie od stopnia zaawansowania. Rozegramy partie na 30 szachownicach. Miejsce gracza, który odpadnie z symultany, zajmie zawodnik z listy rezerwowej. Dla wszystkich uczestników przewidzieliśmy dyplomy, dla zwycięzców wyłonionych przez mistrza - nagrody:

Nagroda za I miejsce 150 zł

Nagroda za II miejsce 100 zł

Nagroda za III miejsce 50 zł

Liczba miejsc ograniczona!

O uczestnictwie w turnieju decyduje kolejność zgłoszenia (30 osób - pozostali utworzą listę rezerwową).

W załączniku do pobrania: karta zgłoszenia, regulamin oraz zgoda rodziców (dla uczestników niepełnoletnich). Wypełnione dokumenty należy przynieść osobiście do sekretariatu Kościańskiego Ośrodka Kultury lub skan przesłać mailem na adres kok.kultura@gmail.com

Dawid Niekraś posiada tytuł mistrza FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej) oraz ranking międzynarodowy 2307. Od około 15 lat z pasją gra w szachy, od 7 lat prowadzi zajęcia szachowe dla osób początkujących oraz zaawansowanych.

Turniej odbędzie się w sali widowiskowej KOK.
Sobota, 15 kwietnia
Rozpoczęcie o godz. 11:00

Turniej ma charakter otwarty. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom.

Więcej na stronie KOK