Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty Odysei Umysłu

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty Odysei Umysłu, które odbędą się podczas Dni Kościana. Dobra zabawa gwarantowana!

Podczas ubiegłorocznych Dni Kościana uczestnicy warsztatów Odysei Umysłu budowali Kościan przyszłości. W tym roku będą wymyślać nowe dyscypliny sportowe.

- Będzie trzeba zbudować z materiałów, które przygotujemy, miejsca lub urządzenia niezbędne do uprawiania wymyślonej przez grupę dyscypliny sportowej. W Odysei jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a i jej granice nieustannie poszerzamy. Zapraszam do zabawy, którą poprowadzą nasi Odyseusze - mówi Artur Molendowski, trener Odysei Umysłu.

Warsztaty są bezpłatne i odbędą się w sobotę, 26 maja, w godzinach przedpołudniowych. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat. Wymagane są wcześniejsze zapisy za pośrednictwem strony mlodypolitechnik.pl. Dodatkowych informacji udziela Artur Molendowski - tel. 537 495 046.


Czym jest Odyseja Umysłu?

To konkurs twórczego rozwiązywania problemów, który powstał w USA 40 lat temu. W Polsce Odyseja Umysłu pojawiła się 27 lat temu, a w Kościanie działa od trzech lat. Odyseja uczy kreatywnego i krytycznego myślenia, współdziałania w grupie i przełamywania własnych ograniczeń. Rozwija zdolności twórcze, które posiada każdy młody człowiek.

Kościańska drużyna - złożona z sześciu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów - już dwukrotnie, po wygraniu Eliminacji Regionalnych, prezentowała się na Ogólnopolskim Finale w Gdyni, którego zwycięzcy reprezentują Polskę na finałach światowych w USA.

W ubiegłym roku kościańscy Odyseusze zdobyli prestiżową nagrodę Ranatra Fusca za „wybitną kreatywność”. To najwyższy zaszczyt w Odysei Umysłu.

 

Chcesz się przyłączyć? Zapisz się na warsztaty!

https://mlodypolitechnik.pl/odyseja-umyslu/warsztaty-odysei-umyslu-podczas-dni-kosciana-zapisy/