Programy UE

20 lipca 2021

Turniej z okazji X-lecia TSKK „Jedność”

Jak szybko mija życie, jak szybko płynie czas… - 1 maja 2021 roku minęło 10 lat od powstania klubu TSKK „Jedność”. Z tej oto okazji w niedzielne słoneczne popołudnie, 18 lipca 2021 roku, na torach kręgielni klasycznej w Gostyniu rozegrane zostały jubileuszowe zawody kręglarskie.

Punktualnie o godzinie 14:00 prezes klubu TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak powitał wszystkich uczestników sportowej zabawy oraz przybyłych do Gostynia gości, wśród których znaleźli się Radny Rady Miejskiej Kościana Marek Wyrzykiewicz oraz zastępca burmistrza Miasta Kościana Przemysław Korbik, który z kolei odczytał i przekazał na ręce prezesa list gratulacyjny z okazji X-lecia działalności klubu.

- Z okazji jubileuszu dziesięciolecia Towarzystwa Sportowego Kręglarzy Kościańskich „Jedność” mam przyjemność przekazać wszystkim zawodnikom, działaczom wyrazy szczerego uznania za dotychczasowe osiągnięcia sportowe. TSKK „Jedność” bez wątpienia przyczynia się do promocji miasta i rozwoju sportu. Pragnę pogratulować władzom, trenerom, ale przede wszystkim zawodnikom klubu. Wasze zaangażowanie i wytrwałość owocuje sukcesami, które są powodem do dumy dla mieszkańców Kościana. Ponadto działalność towarzystwa przyczynia się do krzewienia kultury fizycznej i popularyzowania kręglarstwa wśród kościaniaków. W tym szczególnym okresie dziękuję za wszystkie zawody sportowe, które zawsze dostarczają nam kibicom mnóstwo emocji i wrażeń. Życzę całej drużynie dalszych sukcesów sportowych oraz realizacji planów i zamierzeń w życiu zawodowym i osobistym. Niech kolejne lata przyniosą radość oraz niesłabnącą satysfakcję z podejmowanych działań - zakończył zastępca burmistrza Przemysław Korbik.

Następnie symbolicznym pierwszym rzutem zawody otworzyli świeżo upieczeni medaliści Mistrzostw Polski Seniorów Dorota Borowiak i Wiesław Brzóska oraz prezes TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak i wiceburmistrz miasta Kościana Przemysław Korbik. Po nich do rywalizacji na torach przystąpili pod okiem doświadczonych zawodników TSKK „Jedność” najmłodsi adepci kręglarstwa. W kategorii dzieci pierwsze miejsce z wynikiem 166 punktów zajął Piotr Ratajczak, który wyprzedził Szymona Bartkowiaka (147 pkt) i swoją siostrę Zuzannę Ratajczak (59 pkt). W nieco starszej kategorii wiekowej młodzików, wystartowało, tak jak w przypadku kategorii dzieci, troje zawodników. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 125 strąconych kręgli stanął Mikołaj Przedwojski, na drugim stopniu podium z wynikiem 140 kręgli stanęła Oliwia Bobrowska, a pierwsze miejsce z wynikiem 184 kręgli zajęła bezkonkurencyjna Zuzanna Kleina. W kategorii juniorów złoty medal oraz puchar odebrał Oliwier Wojciechowski, który strącił łącznie 298 kręgli. Zanim na dobre rozpoczęła się rywalizacja o najwyższe miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie grupowe oraz podzielono jubileuszowy tort pomiędzy uczestników niedzielnych zawodów. Po krótkiej przerwie technicznej na torach kręglarskich pojawili się kręglarze w biało-niebieskich barwach, którzy kontynuowali rywalizację o czołowe lokaty w jubileuszowym turnieju. W kategorii kobiet sklasyfikowano 6 zawodniczek. Na szóstym miejscu zawody ukończyła Mirosława Wojciechowska (206 pkt), na piątym Rita Książkiewicz (210 pkt.), a na czwartym miejscu Aurelia Stachowiak (240 pkt). Na najniższym zaś stopniu podium z wynikiem 295 strąconych kręgli stanęła Galina Paszyńska. Drugie miejsce z wynikiem 306 strąconych kręgli wywalczyła Joanna Bartkowiak, a puchar za zdobycie pierwszego miejsca powędrował w ręce Doroty Borowiak, która uzyskała 317 punktów

W kategorii mężczyzn główni faworyci nie zawiedli, ale bardzo wyrównany bój stoczyli kręglarze o miejsca od szóstego do dziesiątego. Różnica pomiędzy miejscem 6-tym a 10-tym wyniosła zaledwie trzy kręgle. W kategorii mężczyzn doszło jednak do małej niespodzianki, ponieważ poza pierwszą dziesiątką znalazł się prezes TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak i wiceprezes Marek Malicki. Pierwsza 10-tka w kategorii mężczyzn w końcowej klasyfikacji wyglądała następująco: miejsce 10-te zajął Eugeniusz Flisikowski (292 pkt.), miejsce 9-te Adrian Książkiewicz (292 pkt.), miejsce 8-me Radosław Stachowiak (293 pkt.), miejsce 7 Sebastian Bartkowiak (294 pkt.), miejsce szóste Marian Wojciechowski (295 pkt.), miejsce piąte Grzegorz Brodowiak (308 pkt.), a czwarte miejsce z wynikiem 335 strąconych kręgli wywalczył Wiesław Brzóska. W najlepszej trójce mężczyzn sklasyfikowany został Witold Zemler, który uzyskał bardzo dobry wynik 341 strąconych kręgli. Najbardziej jednak zacięta rywalizacja toczyła się w ostatnim bloku startowym pomiędzy Markiem Borowiakiem a Krystianem Książkiewiczem. Żaden z panów nie zamierzał wypuścić zwycięstwa ze swoich rąk. Po pierwszych 30-tu rzutach skromną przewagę 4 punktów nad Krystianem miał Marek Borowiak, jednak w drugich 30 rzutach Krystian zdołał odrobić stratę i uzyskał 2 punktową przewagę, którą dowiózł do końca i z łącznym rezultatem 365 strąconych kręgli tryumfował w kategorii mężczyzn. Symboliczną statuetką oraz dyplomem uhonorowany został także Marek Wyrzykiewicz, który jako jedyny z gości wziął czynny udział w niedzielnych zawodach. Podczas turnieju wręczone zostały także Dorocie Borowiak i Wiesławowi Brzósce od władz klubu TSKK „Jedność” listy gratulacyjne za zdobycie medali na Mistrzostwach Polski Seniorów w kategorii U60.

Cieszymy się niezmiernie, że mimo okresu wakacyjnego i pięknej pogody, tak wielu z naszych członków przyjechało do Gostynia na turniej, który pierwotnie miał się odbyć w 10-rocznicę powstania TSKK „Jedność” tj. dnia 1 maja. Nie kryjemy również zadowolenia z powodu obecności na naszym skromnym jubileuszu przedstawicieli władz miasta Kościana, którzy osobiście pofatygowali się do Gostynia, aby przekazać nam gratulacje i złożyć życzenia. - kończy relację rzecznik klubu Radosław Stachowiak.