Programy UE

09 lutego 2024

Viki Gabor i Skolim na święcie miasta

Gwiazdami tegorocznego święta miasta będą Viki Gabor i Skolim. Wystąpią w Kościanie w sobotę 15 czerwca.

Nigdy dotąd nie ogłaszaliśmy tak wcześnie nazwisk gwiazd, ale ponieważ musimy je wymienić w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych, to uznałem, że jako pierwsi powinni poznać je mieszkańcy. Impreza jest jeszcze w fazie organizacji, ale kontrakty z gwiazdami są już podpisane. To Viki Gabor i Skolim – mówi burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Dariusz Łukaszewski, dyrektor Kościańskiego Ośrodka Kultury, poinformował że sięgnięto po wykonawców cieszących się ogromną popularnością, których piosenki odnotowują w Internecie miliony odsłon. Viki Gabor i Skolim wystąpią na dużej scenie, która stanie przy parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Nacławskiej. Na sobotę planowany jest także zlot food trucków.

W niedzielę, na Placu Wolności powstanie „strefa rodzinna” z atrakcjami dla dzieci, rodziców i dziadków. Tradycyjnie, na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 stanie lunapark.

Szacunkowy koszt organizacji dwudniowej imprezy sięgnie 200 tysięcy złotych.


Viki Gabor (ur. 10 lipca 2007 w Hamburgu) – polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i celebrytka pochodzenia romskiego. Finalistka drugiej edycji The Voice Kids (2019). Zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2019). Wydała dwa albumy studyjne: Getaway (Into My Imagination) (2020) i ID (2022).

Skolim, właśc. Konrad Skolimowski (ur. 9 października 1996 w Łukowie) – polski piosenkarz, „król latino”, aktor telewizyjny i freak fighter. Zyskał popularność po singlu „Wyglądasz idealnie”, który zdobył ponad 150 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Wcześniej występował w popularnych serialach telewizyjnych takich jak: Na Wspólnej, Klan, Dziewczyny ze Lwowa, a najbardziej jest znany z roli Patryka w serialu Barwy szczęścia. Karierę muzyczną rozpoczął w 2018 roku.