Programy UE

26 lutego 2024

W hołdzie historykom Powstania Wielkopolskiego

W przeddzień jubileuszowego, 50-tego Seminarium Historyków Powstania Wielkopolskiego w Kościanie oddano hołd nieżyjącym regionalistom związanym z Seminarium.

W poniedziałek, 26 lutego, burmistrz Piotr Ruszkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Dawid Olejniczak i dyrektor Muzeum Regionalnego w Kościanie Dariusz Kram złożyli kwiaty na grobach regionalistów związanych z Seminarium Historyków Powstania Wielkopolskiego w Kościanie. Hołd oddano Jerzemu Zielonce, Piotrowi Bauerowi i Janowi Witkowskiemu.

Jutro, 27 lutego, w ratuszu odbędzie się 50-te Seminarium Historyków Powstania Wielkopolskiego w Kościanie. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Przed seminarium, o godzinie 9., w farze odprawiona zostanie msza w intencji zmarłych uczestników Seminariów, a o godz. 10:15 odbędzie się uroczystość patriotyczna przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich na Placu Paderewskiego.

Seminarium rozpocznie się w ratuszu o godzinie 11:15 od wystąpienia burmistrza Piotra Ruszkiewicza, po którym referaty wygłoszą: prof. Bogusław Polak, dr Marek Rezler, dr Zdzisław Kościański. W drugiej części wydarzenia, która rozpocznie się o godzinie 12:34 referaty wygłoszą: prof. Michał Polak, prof. Janusz Karwat, prof. Andrzej Gulczyński, prof. Przemysław Matusik i dr hab. Rafał Reczek.