Programy UE

03 czerwca 2024

W ratuszu o domku Masztalerza

Zapraszamy na kolejne spotkania w cyklu „czwartki w ratuszu”. Tym razem opowiadać będziemy o historii domu przy ulicy Masztalerza 2 i zastanowimy się nad jego przyszłością.

Dom na rogu dzisiejszych ulic Masztalerza i Szpitalnej wybudowano 289 lat temu. Ostatni lokator opuścił dom w roku 2005. Dlaczego nazywany jest domkiem Masztalerza, choć bohaterski skaut nigdy tam nie mieszkał? Czy uznanie domu za zabytek przesądziło o jego upadku? Czy możliwa jest restauracja domku? Jak przeprowadzić remont ulicy, na której stoi ostemplowana ruina? Na te, i wiele innych pytań organizatorzy cyklu „czwartki w ratuszu” postarają się odpowiedzieć 6 i 20 czerwca. Wstęp, jak zawsze wolny. Zapraszamy!

„Czwartki w ratuszu” to organizowane przez Urząd Miejski Kościana cotygodniowe otwarte i bezpłatne spotkania poświęcone historii i współczesności Kościana i jego mieszkańców. Czwartkowe wydarzenia są organizowane w godzinach przedpołudniowych i wieczornych. Przedpołudniowe dedykowane są seniorom, ale otwarte są, tak jak wieczorne, dla wszystkich zainteresowanych. Spotkania trwają około godziny.