Programy UE

09 lutego 2024

W ratuszu przy kawie o kawie

Bohaterką pierwszego spotkania cyklu „czwartki w ratuszu” była kawa. O tajnikach jej parzenia opowiadał mistrz barista Mariusz Bałut.

„Czwartki w ratuszu” to cykl cotygodniowych spotkań w Centrum Promocji Regionu poświęconych miastu i regionowi, na które zapraszani są ciekawi prelegenci, twórcy, pasjonaci i regionaliści. Spotkania organizowane są naprzemiennie w godzinach porannych i wieczornych. Te pierwsze dedykowane są seniorom, a drugie wszystkim zainteresowanym.

Inaugurujące spotkanie otworzył burmistrz Piotr Ruszkiewicz, który w kilku słowach omówił założenia cyklu i program na najbliższe tygodnie. Jako, że był to tłusty czwartek poczęstował gości pączkami z działającej przy Rynku cukierni.

Bohaterką pierwszego spotkania w ratuszu była kawa. O tajnikach jej uprawy, zbiorów, palenia i parzenia opowiadał Mariusz Bułat, Mistrz Polski Best Barista Caffe Vergnano i właściciel działającej przy Rynku kawiarni Saskia.

Przy kawie z ekspresu ciśnieniowego rozmawiano o innych metodach parzenia. Skosztować można było kawy z najwyższej półki i z półek marketów, kawy parzonej w twardej i miękkiej wodzie. Jako, że pytaniom nie było końca planowane na półtorej godziny spotkanie trzeba było wydłużyć. I barista i seniorzy ocenili spotkanie jako bardzo udane.

W najbliższy czwartek, 15 lutego, o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Damianem Musialskim i Dawidem Lemańskim, fotografami realizujący projekt „Życie nad kanałem Obry.” Można będzie obejrzeć zdjęcia i filmy o otaczającej nas przyrodzie.
W czwartek, 22 lutego, odbędzie się drugie spotkanie z fotografami, tym razem o godzinie 10:00. Lutowe „czwartki w ratuszu” zakończy drugie spotkanie z barristą, które zaplanowano na 29 lutego, na godzinę 18:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia cyklu „czwartki w ratuszu” jest bezpłatny. Zapraszamy.