Programy UE

09 maja 2024

Wychowywać to kochać i wymagać

Zakończył się kolejny cykl warsztatów dla rodziców i wychowawców "Wychowywać to kochać i wymagać" organizowanych przez Urząd Miejski Kościana, a prowadzonych przez pedagoga Barbarę Zaborską.

Program warsztatów obejmował między innymi zagadnienia związane z budowaniem relacji dorosły – dziecko; rozpoznawaniem, wyrażaniem i akceptowaniem uczuć, modyfikowania niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka.

Czy było warto? Oto kilka rekomendacji uczestników szkolenia:

1. Udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Basię to wartościowy sposób na poszerzanie swoich kompetencji jako rodzic, ale też wychowawca.
Mówi się, że nie ma szkoły dla rodziców, która nauczyłaby trudnej sztuki wychowania dziecka. Otóż jest!
Podczas warsztatów omówiliśmy wspólnie kolejne etapy, czytaliśmy, rozmawialiśmy, odgrywaliśmy scenki, śmialiśmy się.
Pani Basia służy ogromną wiedzą i doświadczeniem, mówi językiem empatii i daje nam wskazówki do przejścia tej niełatwej drogi. Te zajęcia dają możliwość zajrzenia w głąb rodzicielskiego siebie, a konkretne strategie nie raz pozwolą uniknąć porannej awantury, czy łez wylanych w poduszkę. Dziękuję, Pani Basiu!

2. Warsztaty inspirujące. Zmieniły moje spojrzenie na życie. Bardzo polecam moim bliskim i nie tylko. Stałam się bogatsza o nowe przemyślenia, które zaowocują zmianami na lepsze ,zgodne z moimi wartościami. Doceniam metody tego warsztatu, twórcze i innowacyjne, świetnie prowadzone przez Panią Basię.
Serdecznie dziękuję i polecam

3. Czuję ogromną wdzięczność za możliwość uczestnictwa w warsztatach "Wychowywać to Kochać i Wymagać".
Było to dziesięć przemiłych spotkań, z których jako rodzic wyniosłam mnóstwo wiedzy i nowych pomysłów.
Czułam ogromne wsparcie zarówno ze strony pani Basi, jak i innych uczestników. Po zajęciach spojrzałam na wiele spraw z perspektywy dziecka, zrozumiałam jego uczucia oraz emocje, które towarzyszą nam każdego dnia.
Prowadząca warsztaty pani Basia to sympatyczna, ciepła, pomocna osoba z ogromną wiedzą, a jej rady wykorzystuję w życiu każdego dnia.
Wszystkim z całego serca polecam warsztaty dla rodziców i dziękuję, że mogłam brać w nich udział
Mama nastolatka

4. Warsztaty "Wychowywać to Kochać i Wymagać" to dużo cennej wiedzy teoretycznej, ale także dużo praktyki i ćwiczeń w miłej atmosferze. Myślę, że teraz mogę budować lepsze relacje z dziećmi i umiejętniej rozwiązywać konflikty.
Serdecznie polecam
Mama trójki dzieci