Programy UE

Wykład - Jak dolecieć do gwiazd ?

Miejscowość: Kościan
Miejsce: Wieża Ciśnień Kościan
Data zakończenia: 2018-05-17
Organizator: Obserwatorium astronomiczne

Zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy pt. „Jak dolecieć do gwiazd?”, który odbędzie się 17 maja o godzinie 18:00 i 20:00. Wykład poprowadzi dr Krzysztof Kamiński z UAM w Poznaniu.

Już od blisko stu lat wyobraźnia milionów ludzi na świecie jest rozpalana wizją podróży międzygwiezdnych, przez powieści i filmy fantastyczno-naukowe, a także przez kolejne osiągnięcia w dziedzinie lotów kosmicznych. Takimi momentami przełomowymi były niewątpliwie umieszczenie na orbicie pierwszego sztucznego satelity Ziemi, pierwszy lot człowieka w kosmos oraz załogowe loty księżycowe w latach 1969-73.

Dziś, prawie pół wieku później, podbój kosmosu wydaje się jednak nieco odleglejszy.

Jak wygląda stan współczesnej kosmonautyki, czy jesteśmy w stanie wysłać ludzi na Marsa i inne obiekty Układu Słonecznego, czy jesteśmy w stanie wysłać misje kosmiczne do innych układów planetarnych, które są odkrywane wokół najbliższych gwiazd? Przegląd współczesnej techniki rakietowej i innych pomysłów na napęd pojazdów kosmicznych być może pozwoli znaleźć odpowiedź na te i inne pytania dotyczące podboju kosmosu.

 

Wykład jest nieodpłatny prosimy jednak o zgłoszenie swojego udziału dzwoniąc lub wysyłając SMS na numer: 500 014 582.

 

Zapraszamy.