Wznowienie obsługi bezpośredniej w Urzędzie Miejskim Kościana

Informujemy, że od 25 maja (poniedziałek) wznowiona zostanie obsługa bezpośrednia klientów w Urzędzie Miejskim Kościana. Do czasu odwołania stanu epidemii będzie obowiązywało ograniczenie w swobodnym poruszaniu się klientów po siedzibie Urzędu.

Obsługa bezpośrednia odbywała się będzie wyłącznie w punkcie obsługi przy wejściu do budynku przy al. Kościuszki z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa tj.: po wejściu do siedziby Urzędu konieczna będzie dezynfekcja rąk, noszenie maseczki oraz zachowanie bezpiecznego odstępu. Prosimy także, aby zainteresowana osoba wchodziła do Urzędu pojedynczo bez osób towarzyszących.


Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (w sprawach dotyczących udzielenia informacji nie objętych ochroną danych osobowych)

  • tel. 65 5121 466 - centrala
  • tel. 65 5122 030 -Biuro Obsługi Interesanta
  • telefony do poszczegółnych wydziałów i biur Urzędu znajdują się tutaj


Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej (przesyłanie dokumentów z wykorzystaniem)

  • Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta (https://koscian.eboi.pl)
  • Elektroniczna skrzynka podawcza – ePUAP (/UMKOSCIAN/SkrytkaESP)

 

Aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie daje Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta należy posiadać Profil Zaufany e-Puap. Jest to darmowa alternatywa dla podpisu elektronicznego weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem dla usług świadczonych przez administrację. Z uwagi na panującą epidemię dla ułatwienia uzyskania profilu zaufanego e-Puap została wprowadzona usługa „Tymczasowego Profilu Zaufanego”, która umożliwia uzyskanie profilu bez konieczności wychodzenia z domu. Szczegóły nowej usługi dostępne są na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Cały czas do dyspozycji interesantów pozostanie skrzynka podawcza znajdująca się przy drzwiach wejściowych oraz możliwość wysyłania korespondencji drogą listowną.

Wprowadzone ograniczenia w swobodnym poruszaniu się po siedzibie Urzędu Miejskiego Kościana, podyktowane są wymogami bezpieczeństwa epidemiologicznego z myślą o pracownikach i klientach.