Zapisy na grę miejską „Kryptonim Wolność”

Rozpoczęła się rejestracja uczestników gry miejskiej „Kryptonim Wolność”. Gra odbędzie się w centrum Kościana w sobotę 16 lutego br. w godz. od 9:00 do ok. 16:00.

W 100. rocznicę Rozejmu w Trewirze, który 16 lutego 1919 roku symbolicznie kończył zwycięskie Powstanie Wielkopolskie, odbędzie się kolejna edycja Kościańskiej Gry Miejskiej. Gra nawiązuje do brawurowej akcji pod kryptonimem "Wolność", przeprowadzonej w nocy z 29 na 30 grudnia 1918r. przez Kościańską Rezerwę Skautową. Grę przeprowadzą rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia im. "Kościańskiej Rezerwy Skautowej" oraz grupy Artyleria z Poznania.

Przypominamy, że w drużynie może być od 5 do 8 graczy. Zapraszamy w szeregi drużyn dzieci, młodzież, rodziców lub opiekunów oraz dorosłych graczy. Jeśli nie uda Wam się zebrać odpowiedniej ilości osób, zajrzyjcie na facebook'ową stronę gry i spróbujcie stworzyć drużynę z "wolnych strzelców". Pamiętajmy, że osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłego opiekuna lub zgody od rodziców. Gra toczy się na ulicach miasta.

Rejestracja na stronie www.gramiejska.koscian.pl.

W dniu rozgrywki o godzinie 10:00 można też stworzyć drużynę na gorąco, w punkcie startowym w Urzędzie Miasta przy Al. Kościuszki 22 w Kościanie.

Współorganizatorem jest Gmina Kościan, Starostwo Powiatowe w Kościanie i kościańskie samorządowe instytucje kultury.

Serdecznie zapraszamy.