Programy UE

Zwiedzaj miasto w wakacje – zostań turystą w swoim mieście

Jakie ciekawostki kryją zakątki miasta? Gdzie odkryjemy ślady historii zapisane w przestrzeni miejskiej? Kim są patroni ulic i miejsc? Możesz spacerować, zwiedzać i poznawać Kościan w dowolnym czasie - zostań turystą w swoim mieście.

Liczne zabytki, ciekawe miejsca, zielona oś miasta wzdłuż rzeki, piękna pogoda oraz sporo wolnego czasu podczas wakacji, sprzyjają aktywności, więc zachęcamy do spacerów, zwiedzania i poznawania królewskiego grodu nad Obrą.
Można go podziwiać z kajaka, płynąc trasą wokół starego centrum miasta. Jest też sporo propozycji tematycznych tras spacerowych, z których można korzystać indywidualnie, rodzinnie albo grupowo. Na pewno każdy znajdzie dogodną dla siebie formę przechadzki.

Jedną z propozycji zwiedzania jest Audioprzewodnik po Kościanie, który przedstawia wiele cennych informacji na temat charakterystycznych miejsc w mieście (dostępny na urządzenia mobilne pod nazwą „Kościan audioprzewodnik”).

Po zabytkach, czy miejscach rekreacyjnych, oprowadzą trasy Przewodnika z aplikacji na urządzenia mobilne - eKoscian.

Do spacerów tematycznych inspirują też gry terenowe, które można pobrać i wydrukować ze strony internetowej (link) lub otrzymać w biurze obsługi urzędu.

Zapraszamy do spacerów śladami gier terenowych:

- Hasło "Wolność" – gra o Powstaniu Wielkopolskim,

- Nigdy więcej wojny - gra powstała z myślą o przypomnieniu i oddaniu czci Synom Ziemi Kościańskiej, którzy ginęli walcząc o wolność, oddając życie za ojczyznę,

- Nasi kościańscy patroni – gra dotyczy kościańskich patronów,

- Poznaj gwarę kościańską – gra zakłada krótki spacer po mieście w połączeniu z poznawaniem gwary wielkopolskiej ocalając tym samym ją od zapomnienia,

- Kościan dawniej i dziś –  gra zakłada krótki spacer po ścisłym centrum miasta i odkrywanie śladów historii zapisanych w przestrzeni miejskiej,

- Quest o ks. Józku Muzykancie - zagadki prowadzą przez miasto śladami niezwykłego kapłana - muzyka i patrioty, działającego w Kościanie w okresie zaborów.

Zawsze warto być aktywnym i żyć zdrowo, więc wyruszajmy odkrywać interesujące miejsca i ciekawostki.