Programy UE

10 maja 2024

Zagłosuj na piosenkę uczniów Jedynki!

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie zostali laureatami I etapu muzycznego konkursu organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Aby przejść do kolejnego potrzebują naszego wsparcia.

Konkurs „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa” organizowany jest w ramach działań promujących unijny „Program dla szkół” realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zadaniem uczniów było przygotowanie utworu słowno-muzycznego w dowolnym gatunku muzycznym.

Piosenka musiała zawierać treści promujące zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci, nazwy wybranych warzyw i owoców oraz produktów mlecznych. Utwór musiał się składać z przynajmniej dwóch zwrotek i dwa razy powtórzonego refrenu. Kościańscy uczniowie przygotowali aż cztery zwrotki, gdyż doskonale wiedzą na czym polega zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia.

Kościańska "Jedynka" bierze udział w tym programie unijnym od początku jego powstania. Uczniowie z miłą chęcią chrupią zdrowe przekąski, które otrzymują w ramach "Programu dla szkół".

Uczniowie klasy 1b pod okiem wychowawcy Ewy Żurek zostali laureatami innego konkursu związanego ze zdrową żywnością i zdobyli maskotki w kształcie owoców i warzyw, które zostały wykorzystane w nagraniach utworu.

Piosenka, którą przygotowali z pomocą nauczycieli Anny Domagały i Marcina Woźniaka nosi nazwę "Piramida żywieniowa "- fragment utworu jest dostępny na platformie You Tube. 

Aby przejść do II etapu konkursu potrzebne jest wsparci internautów. Sarah, Aleksandra, Lilka, Nadia i Julian proszą o oddawanie głosów, aby mogli przeżyć niezwykłą przygodę i wziąć udział w nagraniach utworu w telewizyjnym studio przy współpracy z profesjonalnymi twórcami w Warszawie.

Głosowanie trwa do 18 maja. Link do strony z głosowaniem: LINK

W „Jedynce” można teraz usłyszeć hasło „Kto na zdrowe życie ma chęć, głosuje na utwór nr 5!” Zagłosujmy i my! Kliknijcie i przekażcie 3 punkty na utwór nr 5 (Piramida żywieniowa) oraz po 1 puncie na dwa dowolne utwory.

Trzymamy kciuki!