Programy UE

06 lipca 2021

Dyskusyjny Klub Filmowy

Miejscowość: Kościan
Miejsce: KOK
Data zakończenia: 2021-07-09
Organizator: KOK

Pierwszy DKF już w piątek, 9 lipca, o godzinie 18:00. Rozpocznie się filmem "Obraz pożądania". Prowadzi filmoznawca dr Wiesław Kot.

Dawno, dawno temu, w ubiegłym wieku było w mieście Kościan kino „Słowianin”. A w nim Dyskusyjny Klub Filmowy. Stworzony – o ile nas pamięć nie zawodzi – przez pana Piotrowskiego, ówczesnego kierownika domu kultury, a prowadzony przez profesora Marka Hendrykowskiego, wtedy jeszcze doktoranta, a może już doktora (?). Dzisiaj, po latach, DKF powraca! Będzie prowadzony też przez doktora – pana Wiesława Kota, filmoznawcę, publicystę, wykładowcę uniwersyteckiego. Spotkania będą się odbywały w nowej, klimatyzowanej sali Kina Dobrych Filmów KOK, w Kościańskim Ośrodku Kultury.

Sprawnie i z dużym polotem skonstruowany thiller w reżyserii Giuseppe Capodontiego. Świetne role legend kina i rocka: Donalda Sutherlanda i Micka Jaggera to z pewnością wielki atut filmu. Kolejnym są magiczne plenery wokół jeziora Como w Italii. "Obraz pożądania" to wysokiej klasy kino, zagadkowe, tajemnicze i nieoczywiste.

Polecamy!

 DKF odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o rezerwowanie miejsc telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75.

9 lipca, godz. 18:00, sala kameralna KOK - wejście C

Więcej informacji na stronie KOK.