Programy UE

Gry terenowe

Hasło "Wolność"

Przedstawiamy kolejną grę terenową. Tym razem dotyczy ona Powstańców Wielkopolskich. Zachęcamy do spaceru po mieście.

Nigdy więcej wojny - gra terenowa

Wielu było bohaterów w dziejach Kościana. Pamięć potomnych pozwoliła utrwalić ich postaci i zapisać ich czyny na kartach historii. Gra powstała z myślą o przypomnieniu i oddaniu czci Synom Ziemi Kościańskiej, którzy ginęli walcząc o wolność, oddając życie za ojczyznę.

Nasi kościańscy patroni - gra terenowa

Przedstawiamy kolejną grę terenową. Tym razem dotyczy ona kościańskich patronów. Zachęcamy do krótkiego spaceru po mieście.

Poznaj gwarę kościańską – gra turystyczna

Gra powstała z myślą o mieszkańcach poznających swoje miasto, jak i turystach przybywających do Kościana. Zakłada krótki spacer po mieście w połączeniu z poznawaniem gwary wielkopolskiej ocalając tym samym ją od zapomnienia.

Kościan dawniej i dziś – gra turystyczna

Gra miejska powstała z myślą o mieszkańcach poznających swoje miasto, jak i turystach przybywających do Kościana. Zakłada krótki spacer po ścisłym centrum miasta i odkrywanie śladów historii zapisanych w przestrzeni miejskiej.

Quest o ks. Józku Muzykancie

Powstał quest o ks. Józku Muzykancie. Zagadki prowadzą przez miasto śladami postaci niezwykłego kapłana - muzyka i patrioty, działającego w Kościanie w okresie zaborów.

Rajd z mapą

Zabawa polega na odgadnięciu hasła ukrytego na zamieszczonych w terenie tabliczkach. Na każdej z tabliczek znajdziesz litery/znaki. Znajdź je wszystkie by ułożyć hasło!

Quest powstańczy Kościan

Tematem gry jest brawurowe przejęcie niemieckiej broni przez kościańskich skautów w nocy z 29 na 30 grudnia 1918 roku. Szlak questowy prezentuje również ciekawe zakątki Kościana, w których miały miejsce wydarzenia z tamtego okresu.

Marian Koszewski - Honorowy Obywatel Miasta Kościana

Powstała gra terenowa o Honorowym Obywatelu Miasta Kościana, który jest patronem Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Obok przybliżenia życiorysu regionalisty - Mariana Koszewskiego, gra ma na celu również lepsze poznanie miejsc pamięci i historii grodu nad Obrą.