Programy UE

Koncert Yoenna

Miejscowość: Kościan
Miejsce: KOK
Data zakończenia: 2021-06-19
Organizator: KOK

Kościański Ośrodek kultury zaprasza na koncert Yoenna, który odbędzie się 19 czerwca 2021 r. o godz. 17.00.

Artystka zagra dla nas w formule Solo Actu, czyli muzycznej kompozycji wykonywanej solowo, bez innego akompaniamentu. Taką formułę znamy m. in. z koncertów Krzysztofa Zalewskiego, Kimbry oraz innych znakomitych twórców.
Będzie to ubrany w charyzmatyczną narrację koncert performatywno - teatralny, otulony głębokim damskim wokalem. Artystka tanecznym ruchem i giętkim słowem zaprosi słuchacza do niepowtarzalnego świata. Towarzyszyć będą jej aktorzy - tancerze, malujący dźwiękową przestrzeń ruchem, wypełniając ją bogatą gamą emocji.
Yoenna to wokalistka i autorka tekstów w wielu polskich projektach muzycznych (m.in. Whoa!Squad, Miau). Aktorka i tancerka, kompozytorka i reżyserka spektaklu muzycznego WY-MY-CI. Występowała na scenach Teatru Nowego, Polskiego i Animacji w Poznaniu. Za swoją twórczość odebrała nagrodę m.in. na zeszłorocznej edycji Festiwalu Słowa w Piosence FRAZY. Muzyka grana przez artystkę to elektronika złożona z instrumentalnych i wokalnych pętli. Towarzyszą jej nieoczywiste teksty zarówno w języku polskim jak i angielskim. Jej twórczość krąży wokół różnych gatunków muzycznych (od soulu, przez cold wave, elektro-pop i ballady).

Więcej na stronie KOK