Programy UE

22 listopada 2022

Kościaniacy zdobyli puchar Reiss Cup 2022

Dominacją zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan zakończył się pierwszy turniej cyklu Reiss Cup 2022, który gościł w weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej w Starych Oborzyskach. Honorowy patronat nad turniejem sprawował Burmistrz Miasta Kościan Piotr Ruszkiewicz.

Jeden z największych turniejów mikołajkowych w Wielkopolsce został zainaugurowany w sobotę w Hali Sportowo-Widowiskowej w Starych Oborzyskach turniejem żaków, który zgromadził aż 18 zespołów z 10 miejscowości. W tym roku jest to wyjątkowy moment dla cyklu, gdyż równocześnie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. Dlatego zespoły występowały pod nazwą reprezentacji.

 

W porannej turze kościaniacy grając jako Polska odnieśli komplet zwycięstw w fazie grupowej, aby następnie po serii rzutów karnych ulec Anglii w półfinale. Ostatecznie podopieczni trenera Tomasza Woźniaka wywalczyli brązowe medale. Jeszcze lepiej spisały się zespoły żaka z terenu miasta i gminy Kościan w popołudniowej turze, gdyż zdobyły złoto i brąz. Ponadto Szymon Urbański z Kurowa otrzymał nagrodę MVP Reiss Cup 2022, a Marcel Waśkowiak z Kościana otrzymał nagrodę najlepszego bramkarza.

 

- Cieszymy się, że ciężka praca na treningach przyniosła efekty i nagrody indywidualne dla naszych podopiecznych. Dziękujemy rodzicom za pomoc i wspaniały doping, ale od poniedziałku zaczynamy nowe treningi, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych - mówią zgodnie trenerzy Ania i Darek z Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan.

 

Natomiast w niedzielę skrzaty z okręgu leszczyńskiego rywalizowały bez presji na wynik na małych boiskach 1x1 lub 2x2. Ponadto odwiedziła ich maskotka turnieju Kapitan Rejsik. Każdy zawodnik został nagrodzony medalem oraz upominkiem za odwagę i chęć rozwijania się w obszarze sportowym.

 

- Najmłodsi podopieczni naszego klubu mieli zapewnioną szczególną opiekę, gdyż oni dopiero uczą się odnajdywać w turniejowym świecie. Możliwość gry pod nazwą wybranej reprezentacji, która występuje w MŚ w Katarze pozwoliła im się cieszyć imprezą jeszcze bardziej. Integrowali się z dziećmi z innych lokalizacji, a każda udana akcja i strzelony gol wywoływały uśmiech na ich twarzach - mówi prezes klubu, Piotr Matecki.

 

Przypomnijmy, że cykl turniejów Reiss Cup gościł w Gminie Kościan po raz trzeci w historii. Turniej odbył się dzięki wsparciu, jakie udzielił: Urząd Miejski Kościana, Gmina Kościan, Powiat Kościański, Fundacja Piotra Reissa i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Już dziś wiadomo, że impreza wróci w 2023 roku i będzie miała jeszcze większy wymiar.

 

fot. Mateusz Dembowiak