Programy UE

18 marca 2024

Kościański Jarmark Wielkanocny

Miejscowość: Kościan
Miejsce: Rynek
Data rozpoczęcia: 2024-03-23
Data zakończenia: 2024-03-24

Jarmark odbędzie się w sobotę i niedzielę, 23 i 24 marca na Rynku w Kościanie. Nad wydarzeniem patronat sprawują burmistrz Kościana i Wójt Gminy Kościan. Na Rynku staną liczne stoiska handlowe, powstanie strefa gastronomiczna i strefa dziecka.

Na straganach będzie można kupić między innymi: wyroby z lawendy, aromatyczne miody, oryginalne ozdoby świąteczne, kartki świąteczne, świece sojowe, makramy, baranki z masła.

W strefie gastronomicznej między innymi: przepyszne pierogi, wyroby mleczarskie, kawa „ze słodkim”, frytki, zapiekanki i świąteczny żurek z kiełbasą.

Tradycyjnych potraw wielkanocnych można będzie skosztować na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich z Kurowa, Bonikowa, Starego Lubosza, Darnowa i Kokorzyna. Gospodynie przygotowują także oryginalne, świąteczne ozdoby.

Wyjątkowe atrakcje przygotowano dla dzieci. Wszystkie bezpłatne. Wśród nich: karuzela, wata cukrowa, malowanie twarzy, skręcanie i modelowanie balonów, pląsy z zajączkiem i kurczakiem.

W niedzielę palmową, o godzinie 15. rozstrzygnięty zostanie miejsko-gminny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, a o ludową oprawę tego wydarzenia zadba zespół folklorystyczny „Kokorzynianki”.