Programy UE

Spotkania z podróżnikami "Liban. Starożytna Fenicja"

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikami pt: "LIBAN. STAROŻYTNA FENICJA", Michalina Kupper, 25 czerwca 2022 / sobota / godz. 18:00, Kościański Ośrodek Kultury / ul. Mickiewicza 11,wstęp wolny.

“Liban. Starożytna Fenicja.”
Otwierając skarbiec 40 rozbójników z Libanu, na wejściu zapewne ujrzelibyśmy grobowiec króla fenickiego z najstarszym zapisem pisma alfabetycznego na świecie, ceramikę z hieroglifami egipskimi Ramzesa II, księgi zapisane językiem aramejskim, jaskinie z mumiami z XII wieku, kolumny zagrabione do Hagi Sophii – a to tylko parę elementów z trzydziestokrotnie mniejszego niż Polska Libanu.

Oprócz odkrywania archeologicznych cudów, pojedziemy do lasów, gdzie rosną liczące parę tysięcy lat cedry, drzewa wykorzystywane do budowy świątyni Jerozolimskiej. Wybierzemy się w góry, skrywające średniowieczne monastery, pospacerujemy i popłyniemy korytarzami jednej z najpiękniejszych jaskini na świecie, wybierzemy się do Baalbeck słynącego z najlepiej zachowanego kompleksu świątyń rzymskich, zarzewia Hezbollahu oraz spiżarnią… marihuany na Bliskim Wschodzie. W winnicach będziemy degustować lokalne trunki a w mieście, gdzie wybudował swój zimowy pałacu sułtan z dynastii Ajjubidów, 6 km od Syrii w lokalnej restauracji spotkamy świeżo wybrane miss regionu.

organizatorzy:
Miasto Kościan
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Kościański Ośrodek Kultury