Spotkanie z Podróżnikami "Tańczymy już tylko w Zaduszki"

Miejscowość: KOK
Miejsce: KOK
Data rozpoczęcia: 2017-10-07
Data zakończenia: 2017-10-07

Spotkanie z Podróżnikami "Tańczymy już tylko w Zaduszki"

Kiedy dwoje młodych ludzi podróżując po świecie zbiera historie, aby nadać im formę reportażu to....?
Maja i Szymon podczas "Spotkania z podróżnikami" odpowiedzą na to pytanie.


W 2014 podróżowaliśmy po Ameryce Łacińskiej w poszukiwaniu ciekawych ludzi i ich historii. Opisywaliśmy je na blogu Intoamericas.com, w największych polskich mediach (m.in. Duży Format, Wysokie Obcasy, Tygodnik Powszechny), w końcu - w książce "Tańczymy już tylko w Zaduszki" (Znak), która ukazała się na początku marca. Na spotkaniu opowiemy o najważniejszych z nich - m.in. o tym, jak żyją poza czasem boliwijscy menonici, jak widzą świat mieszkańcy najbardziej zaludnionej wyspy świata w Kolumbii i jak pracuje się w nielegalnych kopalniach złota w peruwiańskiej dżungli. Opowiemy o tym, co znaczy śmierć w umierającej wiosce w Ekwadorze i jak żyje się w fawelach Rio de Janeiro.

Autorzy:
Szymon Opryszek (ur.1987), reporter, publikuje m.in. „Dużym Formacie” i „Tygodniku Powszechnym”. Mieszkał w Afryce i na Kaukazie, ostatnio eksploruje Amerykę Łacińską. Najbardziej interesują go państwa upadłe. 
Maria Hawranek (ur.1987), reporterka i hispanistka, współpracuje m.in. z „Wysokimi Obcasami” i „Dużym Formatem”. Najchętniej pisze o Ameryce Łacińskiej. Absolwentka UJ i Universidad de Sevilla.

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Kościański Ośrodek Kultury

inicjatywa realizowana dzięki środkom Miasta Kościan 

wsparcie:
OLYMPUS
Biuro Podróży WAYS
Wstęp: wolny