Programy UE

15 kwietnia 2024

Czwartki w ratuszu: SACRUM

Data rozpoczęcia: 2024-04-18
Data zakończenia: 2024-04-18

W ratuszu o wierze i obrzędach

Najbliższe dwa „czwartki w ratuszu” poświęcone będą wierze i obrzędom. Gośćmi będą fotografowie cyklu „Sacrum”, który jest częścią dokumentalnego PROJEKTU PKS.

Gośćmi jedenastego i dwunastego „czwartku w ratuszu” będą Anna Ryl i Zbyszek Warczok. Opowiedzą o zrealizowanym przed laty fotograficznym cyklu „Sacrum”. Była to dziesiąta odsłona PROJEKT PKS, będącego fotograficznym listem do przyszłych pokoleń, w którym dokumentowana jest codzienność ziemi kościańskiej.

Autorzy „Sacrum” przez blisko dwa lata dokumentowali życie religijne mieszkających w Kościanie chrześcijan i wyznawców religii niechrześcijańskich.

Czwartki w ratuszu” to organizowane przez Urząd Miejski Kościana cotygodniowe otwarte i bezpłatne spotkania poświęcone historii i współczesności Kościana i jego mieszkańców. Czwartkowe wydarzenia są organizowane w godzinach przedpołudniowych i wieczornych. Przedpołudniowe dedykowane są seniorom, ale otwarte są, tak jak wieczorne, dla wszystkich zainteresowanych. Spotkania trwają około godziny.