Programy UE

Obchody Święta Konstytucji 3 maja

Kolejny rok nie pozwala nam na świętowanie obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w tradycyjny sposób, dlatego przygotowaliśmy program, który pozwoli na symboliczne uczczenie 230. rocznicy uchwalenia tak ważnego dla naszego kraju aktu.

W programie:

30 kwietnia (piątek)

- „Konstytucja 3 Maja” – wystawa plenerowa przygotowana przez Muzeum Regionalne w Kościanie przy współpracy z Kościańskim Ośrodkiem Kultury (opracowanie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowy – Parkowy), Plac Wolności, wystawa dostępna do końca maja.

- „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei”  -  wystawa udostępniona na stronie internetowej Muzeum Regionalnego w Kościanie (opracowanie Muzeum Historii Polski).

- „Słowo i obraz – Konstytucja 3 Maja w malarstwie, literaturze, poezji” - wystawa w witrynach okiennych Miejskiej Biblioteki Publicznej.

1 maja (sobota)

- Minirecital utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu Filipa Kaucha, 11-letniego wirtuoza fortepianu, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościanie – koncert dostępny będzie na stronie i facebooku Kościańskiego Ośrodka Kultury od 1 maja przez cały weekend majowy.

3 maja (poniedziałek)

- godz. 11.30 złożenie kwiatów na Placu Niezłomnych.

- godz. 12.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz dziękczynna z okazji 30-lecia Osiedla Konstytucji 3 Maja, która odbędzie się w parafii pw. św. Jana Pawła II w Kościanie.

Zapraszamy do udziału w konkursach z okazji 230. rocznicy uchwalenia „Konstytucji 3 Maja”:
1. „Współczesna okładka Konstytucji 3 Maja” – konkurs dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych.
2. „Zaśpiewajmy razem Hymn Polski” – konkurs otwarty dla wszystkich.
Regulamin konkursów oraz formularz zgłoszeniowy dostępny w załącznikach.

Zachęcamy do wywieszania flag państwowych manifestując tym samym uczucia patriotyczne. 

Przyłącz się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Należy sfotografować swoje flagi i podzielić się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.